Tweederde van de emigranten uit Nederland is van allochtone afkomst

28 januari 2011 | 14:20

Ze zijn de intolerantie beu of zien in hun land van herkomst betere carrièremogelijkheden. Vooral hoger opgeleide Marokkaanse en Turkse jongeren verlaten Nederland vanwege het harde politieke klimaat. Hoewel geen sprake is van massale emigratie, noemen deze groepen allochtonen 'een groeiende intolerantie' als reden voor vertrek. Ze voelen zich niet thuis in Nederland. Voor Turkse hoger opgeleiden is de economische groei in Turkije vaak doorslaggevend. Dat is voor hoger opgeleide Marokkanen juist een barrière om te emigreren.

Dat blijkt uit onderzoek van Regioplan in opdracht van CDA-minister Piet Hein Donner van Binnenlandse Zaken. Ruim tweederde van de emigranten uit Nederland is van allochtone afkomst. De helft van de vertrekkers is tussen de 20 en 45 jaar en heeft een mbo-diploma of hoger op zak.

Volgens D66, de partij die aandrong op het onderzoek, moet het kabinet-Rutte meer doen om een 'aantrekkelijk en plezierig' arbeidsklimaat te creëren voor kennismigranten. 'De gure wind moet weg', zegt parlementariër Gerard Schouw in de Volkskrant. 'We hebben kenniswerkers hard nodig.'

Schouw: 'Dit is echt heel slecht voor de economie. In 2030 hebben we 300 duizend hoger opgeleiden nodig.' Hij noemt het jammer dat veel hoogopgeleiden het land uit worden gejaagd door 'het symbolische tromgeroffel' van de PVV.

In 2003 vertrokken voor het eerst meer mensen uit Nederland dan er binnenkwamen. In 2006 werd de top bereikt: 130 duizend emigranten. Sindsdien neemt het aantal emigranten sterk af. In 2009 emigreerden 110 duizend mensen. Autochtonen verlaten Nederland de laatste jaren minder vaak. Het politieke klimaat speelt bij autochtonen nauwelijks een rol. Datzelfde geldt voor hoger opgeleide Surinamers.

Bron: Volkskrant

Reacties


Geen reacties geplaatst.

Laat een reactie achter

Op deze weblog worden reacties gemodereerd. Hierdoor zullen reacties pas verschijnen als de auteur ze heeft goedgekeurd.

Plaats een reactie op het artikel 'Tweederde van de emigranten uit Nederland is van allochtone afkomst'





CAPTCHA Image Reload Image
Type bovenstaande letters hieronder:


Aanmelden nieuwsbrief

Ruim 1500 personen en instellingen zijn geabonneerd op de tweewekelijkse nieuwsbrief van de Republiek Allochtonië. Wilt u ook een abonnement op de nieuwsbrief? Vul dan hieronder uw emailadres in.

Aanmelden voor de nieuwsbrief van Republiek Allochtonië

Of neem een abonnement op de dagelijkse nieuwsbrief.

Zoeken op trefwoord

Over republiek Allochtonië

Achtergronddossiers

Meest gelezen blogs

Banners

  • Doneren
  • Ewoud Butter

Laatste reacties

Archieven

Categorieën


Republiek Allochtonië