Mediawijsheid allochtone jongeren

06 februari 2011 | 08:28

Het ACB Kenniscentrum formuleert in deze verkennende notitie een aantal aanbevelingen gericht op specifieke mediawijsheidprojecten voor allochtone jongeren. De notitie gaat onder andere in op het mediagebruik van allochtone jongeren en hun identiteitsontwikkeling.

Met de komst van ‘nieuwe’ media is de wereld kleiner geworden, het aanbod van informatie veel groter, (virtuele) netwerken zijn breder en, als we daaraan behoefte hebben, kunnen we de hele wereld doorlopend laten weten waar we zijn, wat we zien en hoe we ons voelen.

Om door de bomen het bos te blijven zien, moet de mediaconsument informatiebronnen kunnen selecteren. Dat veronderstelt het vermogen om kritisch gebruik te kunnen maken van deze media. In dit kader is het begrip ‘mediawijsheid geïntroduceerd.
 
Mediawijsheid is het geheel van kennis, vaardigheden en mentaliteit waarmee burgers zich
bewust, kritisch en actief kunnen bewegen in een complexe, veranderlijke en fundamenteel
gemedialiseerde wereld”. (Bron: Raad voor Cultuur)
 
Mediawijsheid is een relatief nieuw beleidsterrein. Tot nu toe richten de programma’s die ontwikkeld worden op het terrein van mediawijsheid zich vooral op autochtone kinderen. In deze verkennende notitie gaat ACB Kenniscentrum in op de vraag in hoeverre er voor allochtone jongeren specifieke programma’s ontwikkeld zouden moeten worden.
 
Aandacht is er voor:
- Het mediagebruik van allochtone jongeren
- De relatie tussen mediagebruik en identiteitsontwikkeling
- Media, seks en religie: afnemend gezag van de traditionele opvoeders
 
Tot slot formuleren de auteurs enkele aanbevelingen met betrekking tot specifieke aandacht voor allochtone jongeren en ouders in het huidige mediawijsheidbeleid. Het rapport is geschreven door Seda Önce en Ewoud Butter

Download hier het gehele rapport 'Allochtone jongeren: mediagebruik en mediawijsheid' 

Reacties


Geen reacties geplaatst.

Laat een reactie achter

Op deze weblog worden reacties gemodereerd. Hierdoor zullen reacties pas verschijnen als de auteur ze heeft goedgekeurd.

Plaats een reactie op het artikel 'Mediawijsheid allochtone jongeren'





CAPTCHA Image Reload Image
Type bovenstaande letters hieronder:


Aanmelden nieuwsbrief

Ruim 1500 personen en instellingen zijn geabonneerd op de tweewekelijkse nieuwsbrief van de Republiek Allochtonië. Wilt u ook een abonnement op de nieuwsbrief? Vul dan hieronder uw emailadres in.

Aanmelden voor de nieuwsbrief van Republiek Allochtonië

Of neem een abonnement op de dagelijkse nieuwsbrief.

Zoeken op trefwoord

Over republiek Allochtonië

Achtergronddossiers

Meest gelezen blogs

Banners

  • Doneren
  • Ewoud Butter

Laatste reacties

Archieven

Categorieën


Republiek Allochtonië