Marokkaanse verdachten met spijt worden lager gestraft

06 november 2010 | 14:25

'Het is opvallend dat we Marokkanen een lichtere straf geven als ze spijt hebben en zich niet kwaad maken in de rechtszaal', zegt Christophe Leys van de faculteit psychologie aan de Belgische ULB. 'Het is voor ons het teken dat ze zich goed geïntegreerd hebben in onze maatschappij. Er leeft namelijk een sterk vooroordeel tegenover migranten van Noord-Afrikaanse afkomst en dat is dat ze weinig berouw tonen en zeer opvliegend zijn. Als ze niet aan dat stereotype beantwoorden beoordelen we ze dus gunstig.'

Hij onderzocht of beklaagden anders worden beoordeeld naargelang de emoties die ze tonen in de rechtszaal.

Lees verder in het Vlaamse Nieuwsblad

Reacties

Eens met de conclusie al kan even goed worden aangenomen dat deze Marokkaanse Nederlanders gewoon niet dom zijn en zich aanpassen!

Geplaatst door: Antoine Berben | 07 november 2010 om 14:37

Laat een reactie achter

Op deze weblog worden reacties gemodereerd. Hierdoor zullen reacties pas verschijnen als de auteur ze heeft goedgekeurd.

Plaats een reactie op het artikel 'Marokkaanse verdachten met spijt worden lager gestraft'





CAPTCHA Image Reload Image
Type bovenstaande letters hieronder:


Aanmelden nieuwsbrief

Ruim 1500 personen en instellingen zijn geabonneerd op de tweewekelijkse nieuwsbrief van de Republiek Allochtonië. Wilt u ook een abonnement op de nieuwsbrief? Vul dan hieronder uw emailadres in.

Aanmelden voor de nieuwsbrief van Republiek Allochtonië

Of neem een abonnement op de dagelijkse nieuwsbrief.

Zoeken op trefwoord

Over republiek Allochtonië

Achtergronddossiers

Meest gelezen blogs

Banners

  • Doneren
  • Ewoud Butter

Laatste reacties

Archieven

Categorieën


Republiek Allochtonië