De Republiek Allochtonië wordt op vrijwillige basis, zonder subsidie, onderhouden.
Ewoud Butter is initiatiefnemer van Republiek Allochtonië (voorheen Allochtonenweblog) en levert bijdragen als redacteur en columnist. Ewoud is schrijver, onderzoeker en adviseur. Hij heeft veel onderzoek gedaan op het terrein van integratie en radicalisering. Meer over Ewoud op zijn weblog of op linkedin. Blogs van Ewoud op Republiek Allochtonië vind je hier. Je kunt Ewoud ook op twitter volgen.
Floris Meijer levert bijdragen als redacteur en columnist aan Republiek Allochtonië. Hij is afgestudeerd als politicoloog en werkt als adviseur, onderzoeker en tekstschrijver. Meer over Floris op zijn linkedin. Blogs van Floris vind je hier.
Roemer van Oordt levert bijdragen als redacteur en columnist aan Republiek Allochtonië. Roemer is afgestudeerd als politicoloog en oprichter van projectbureau Zasja. Namens dit bureau werkt Roemer als projectmanager, adviseur, trainer en redacteur. Meer over Roemer en Zasja: www.zasja.org en linkedin. Blogs van Roemer vind je hier.
Kemal Rijken levert bijdragen als redacteur en columnist aan Republiek Allochtonië. Hij is afgestudeerd als politicoloog en werkt als freelance journalist voor verschillende media en als moderator. Meer over Kemal op zijn website of op linkedin. Blogs van Kemal vind je hier. Je kunt Kemal ook op twitter volgen.
De redactie is onlangs uitgebreid met Mitsuko Teiwes, Dilan Yesilgöz en Afran Groenewoud. Binnenkort meer informatie.
Republiek Allochtonië is altijd op zoek naar redacteuren en columnisten. Ook onderzoekers die de resultaten van hun onderzoek met een breder publiek willen delen zijn van harte welkom. Interesse? Stuur een mail met cv naar info@republiekallochtonie.nl
Sommige columns zijn alleen op de Republiek Allochtonie verschenen, maar het betreft ook vaak stukken die elders op het net zijn verschenen. Deze artikelen zijn op verzoek van de betrokken auteur op de Republiek Allochtonie gepubliceerd of ze zijn geplaatst nadat de auteur in kwestie is gevraagd zijn of haar toestemming te geven voor publicatie.
Onder de columns staat de naam van de columnist als 'tag'. Wanneer je op deze tag klikt, verschijnen eerdere blogs van deze columnist(e).
Van de volgende auteurs zijn meerdere blogs verschenen op Republiek Allochtonië:
Abdelghafour Ahalli is medewerker van Meander en lid van Vrijzinnig Marokkaans Netwerk
Abdelhakim Chouaati is schrijver en tv-maker
Ahmed Marcouch is Tweede Kamerlid namens de PvdA
Andree van Es is wethouder van o.a. integratie en emancipatie in Amsterdam
Aouatif Tawfik is Arabiste en student rechten
Armand Sag is is promovendus geschiedenis en bestuursvoorzitter van het Instituut voor Turkse Studies in Utrecht.
Astrid Essed is juriste
Bart Voorzanger is gepromoveerd als wetenschapsfilosoof, hij heeft ook een eigen blog
Çilay Özdemir is publiciste
Damon Golriz is panellid in het NTR-programma Halve Maan
David Pinto is hoogleraar en gespecialiseerd in migratie en interculturele communicatie; hij is prominent lid geweest van achtereenvolgens PvdA, D66, VVD en Leefbaar Nederland
Dick Mantel is gepensioneerd wiskundeleraar
Dick Pels is directeur van wetenschappeljk bureau De Helling (GroenLinks)
Eerstkoffie is blogger
Enis Odaci is voorzitter van de stichting Humanislam
Femke Halsema is voormalig fractievoorzitter van GroenLinks
Flip van Dyke is blogger, gespecialiseerd in cijfers over migratie; hij heeft ook een eigen blog: flpvandyke.nl
Fouad el Haji is schrijver
Fouad Sidali is journalist en voormalig PvdA-politicus
Frans Verhagen is publicist
Froukje Santing is journaliste en schrijft op haar blog Niet alleen Allah
Hans Groen is ondernemer
Harry van Bommel is Tweede Kamerlid namens de SP
Hassan Bahara is schrijver en columnist
Hasna el Maroudi is publiciste
Hassnae Bouazza is journaliste/publiciste en blogt op Frontaal Naakt
Hein de Haas is geograaf en werkzaam aan de univesiteit van Oxford
Huib Riethof is historicus en blogt onder andere op De Lage Landen en Krapuul
Imadima is blogger
Izz-ad-Din Ruhulessin is student
Jan Beerenhout is o.a. kritisch PvdA-lid, integratiedeskundige
Jan Dirk Snel is historicus en filosoof. Hij heeft een eigen blog
Jean Tillie is hoogleraar politicologie
Johanna Nouri blogt op Levantijnse berichten
Leo Lucassen is hoogleraar sociale geschiedenis
Marcel Duyvestijn is schrijver, journalist en columnist. Hij blogt op Liefdevol Lid
Martijn van Dam is kamerlid namens de PvdA
Martijn de Koning is cultureel antropoloog en blogt op Closer
Michael Blok is consultant en activist
Mohammed Benzakour is schrijver en publicist
Mohamed Rabbae is voormalig kamerlid namens Groenlinks
Naima Azough is journaliste/publiciste en voormalig kamerlid namens GroenLinks
Peter Breedveld is journalist en hoofdredacteur van Frontaalnaakt
Renie van der Putte is senior adviseur van ACB Kenniscentrum
Saïd Bouddouft is directeur van Meander
Shantie Ramlal-Jagmohansingh is publiciste
Tofik Dibi is Tweede kamerlid namens GroenLinks
Yahia Bouyafa is voorzitter van de Raad van Marokkaanse Moskeeen Nederland (RMMN)
Zihni Özdil is docent en promovendus maatschappijgeschiedenis aan de Erasmus Universiteit.
Eenmalige bijdragen zijn er verschenen van:
Abdelkader Benali, Abdou Khoulani, Alain, Amy-Jane Gielen, Anja Vink, Anne Ruth Wertheim, Annemiek Onstenk, Armand Sag, Asher Ben Avraham, BartJan Spruyt, Bastiaan Verberne, Boris van der Ham, Carolus Grütters, Conny Rijken, Daan Beekers, Dagtaak, Damon Golriz, Daphne Meijer, Dick Mantel, Dick Pels, Dimitri Tokmetzis, Dirk Verhofstadt, Eddy Terstall, Edge of Europe, Ellen van de Bovenkamp, Esma Choho, Eva Brems, Eva Klooster, Evelien van Roemburg, Evelien Tonkens, Ewald Engelen, Ewout Klei, Farhad Golyardi, Farid Azarkan, Farid Aoulad Lahcen, Fouad el Haji, Imrat Verhoeven, Jamal Ouariachi, Jan Hoek, Jan Willem Boissevain, Jasper van Dijk, Jeroen Dijsselbloem, Jeroen van der Waal, Jogchum Vrielink, Joanne van der Leun, Jorrit Nuijens, Jos van der Lans, Jurriaan Omlo, Karim Khaoiri, Kirsten Verpaalen, Koen Stuyck, lammert de Jong, Laura Wismans, Lodewijk Asscher, Ludo Sannen, Marjolein Noyce Bellinga,Maarten Jan Hijmans, Martin van Bruinessen , Meindert Fennema, Miep van Diggelen, Mohamed Aissati, Nasir Rahmin, Natalia Rajewska, Naima Azough, Neal Lachman, Nourdeen Wildeman, Omar Ramadan, Petra Stienen, Pooyan Tamimi Arab,
Ramsey Nasr, Rene Cuperus, Renee Olsthoorn, Rhoda Woets, Roel Meijer, Ruard Ganzevoort, Samira Ahli, Shannah Spoelstra, Suzanne Yakubu, Thijl Sunier, Thijs Kleinpaste, Tuncay Çinibulak, Vasco Lub, Warner Hemmes, Saif Shadid, Wes Holleman, Wltrrr, Wim Willems, Yoeri Albrecht
Kijk voor deze eenmalige bijdragen hier
Ruim 1400 personen en instellingen zijn geabonneerd op de tweewekelijkse nieuwsbrief van de Republiek Allochtonie. Wilt u ook een abonnement op de nieuwsbrief? Vul dan hieronder uw emailadres in.
Of neem een abonnement op de dagelijkse nieuwsbrief.